Brand hero wciąż w cenie!

//Brand hero wciąż w cenie!

Brand hero wciąż w cenie!

Okazuje się, że tworzenie brand hero, czyli maskotki marki, jest wciąż niesłabnącym trendem w marketingu. Jaka jest idea kreowania postaci i jaką my stworzyliśmy? O tym w dzisiejszym wpisie 😉

Brand hero – maskotka potrzebna od zaraz!

Brand hero to postać, która ma uosabiać w sobie wszystkie cechy i wartości danej marki. Po co? Po to, by ułatwić potencjalnemu klientowi wybór produktów tejże firmy. Jak to? Czy to faktycznie ma bezpośrednie przełożenie? Okazuje się, że tak!

Brand hero opowiada o produktach, wartościach i misji danej marki. Dzięki temu klient poznaje firmę, obdarza ją zaufaniem i w momencie wyboru produktu sięga po ten, który już zna. Dlatego też twórcy brand hero dbają o to, by maskotka miała jak najwięcej cech ludzkich. To wszystko sprawia, że marka zyskuje głębię.

RSH dla Eti

Naszą realizacją brand hero jest Profesor ETI dla biura podróży ETI. Stworzyliśmy postać naukowca, znawcę Egiptu, który zbiera głos w social mediach biura podróży w sprawach związanych z historią, odkryciami, muzeami, ale także udziela czysto praktycznych wskazówek jako częsty bywalec kraju Sfinksa.

Najbardziej znani brand hero

Z pewnością wielu z was zna:

– Henia i Krysię reprezentujących Tesco,

– Serce i Mózg od Orange,

– Mały Głód z Danio,

– Żółty i Czerwony od M&M.

A czy Wy lubicie brand hero? Czy wpływają na wasze postrzeganie marki?

2019-10-27T16:43:42+00:00