Jak przyciągnąć uwagę konsumentów, czyli o brandingu na rynku mleczarskim

//Jak przyciągnąć uwagę konsumentów, czyli o brandingu na rynku mleczarskim

Jak przyciągnąć uwagę konsumentów, czyli o brandingu na rynku mleczarskim

Wiecie, że aż 76% konsumentów podejmuje decyzje o zakupie danego produktu stając przed regałem w sklepie? To cenna informacja. Okazuje się bowiem, że klienci nie do końca są przyzwyczajeni do kupowania ciągle tych samych produktów. Testują, smakują, porównują. Świadczy to o tym, że kluczową rolę odgrywają skład i opakowania.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Potraktujmy opakowanie jako swoistą platformę do komunikacji między producentem a konsumentem. Bo przecież czasy, kiedy służyło ono jedynie do bezpiecznego transportu i przechowywania produktu bezpowrotnie minęły.

Ci, którzy są zaangażowani w proces tworzenia nowych opakowań powinni pamiętać o formie, estetyce, kształcie, doborze barw i odpowiedniej komunikacji. To niezwykle istotne, by proponowany artykuł spożywczy zawierał na opakowaniu wszystkie niezbędne informacje. W tej kwestii warto zadbać o czytelność, przejrzystość we wprowadzaniu kolejnych informacji. I nie chodzi tylko o to, jaki jest skład produktu, albo w jakie trendy na rynku się wpisuje. Niemniejszą atencję należy poświecić na właściwe rozmieszczenie informacji o firmie, serii produktów czy określonej linii. Nie można dopuścić do sytuacji, w której konsument nie wie, co jest nawą firmy, co nazwą produktu.

Wszystko to sprawia, że producenci wraz z projektantami szukają coraz to nowych rozwiązań, które sprostają oczekiwaniom współczesnych konsumentów.

Jak to zrobić, żeby działało?

Branża mleczarska wymaga dużego zaangażowania od projektanta opakowań. Musi on pamiętać, że tego typu produkty są pakowane na miejscu przy użyciu odpowiednich maszyn, które działają albo na bardzo wysokich temperaturach, albo na bardzko niskich. Muszą być wykonane z odpowiedniego materiału, który zapewni produktowi świeżość, ale i wytrzyma zagniecenia, transport. Wreszcie muszą być także przyjazne w użytkowaniu i estetyczne.

3 trendy w projektowaniu opakowań  na rynku mleczarskim

Arkadiusz Basiak –  kierownik badań i rozwoju opakowań, Danone – zauważa 3 dominujące trendy na rynku spożywczym i zdradza je Portalowi Spożywczemu. Oto one:

  1. Zbadajcie o prostą formę i pamiętajcie, by grafika miała realistyczny wygląd.
  2. Uporządkujcie informacje, które chcecie przekazać odbiorcy.
  3. Pamiętajcie, że opakowania muszą być funkcjonalne.

Dla nas projektowanie opakowań to bułka z masłem! Efekty naszych działań możecie zobaczyć choćby oglądając produkty Lublanki. Wam też chętnie pomożemy – zgłoście się do nas!

Źródło: Trendy na rynku opakowań dla sektora przetwórstwa mleka [w:] www.portalspozywczy.pl

2018-05-21T12:39:21+00:00