Pochodzenie ma znaczenie – jak stworzyć rozpoznawalną markę

//Pochodzenie ma znaczenie – jak stworzyć rozpoznawalną markę

Pochodzenie ma znaczenie – jak stworzyć rozpoznawalną markę

Region pochodzenia produktów spożywczych, odgrywa dużą rolę w decyzjach zakupowych konsumentów. Polacy coraz częściej wspierają rodzimy rynek. Kupując produkty polskich marek oczekujemy wysokiej jakości.

Konsumenci wybierając rodzime towary stawiają na walory smakowe, wysoką jakość, tradycję i postrzegają jako produkt zdrowy. Cechy lokalności oraz region pochodzenie produktów są ważnym elementem promocyjnym wykorzystywanym przez marki.  Z badań przeprowadzonych przez firmę ARC Rynek i Opinia dla E.Leclerc Polska w 2017 r. wynika, że powodem zakupu produktów regionalnych jest lepszy smak (65% badanych), wspieranie polskiej gospodarki (51%), pewność co do spożywanych produktów (49%) oraz uważa je za zdrowsze (48%).

Przykładem polskiej firmy jest Kabako Milk i produkty nabiałowe Mleczne Ogrody. Przedsiębiorstwo mieści się w Opolu Lubelskim jest kontynuatorem 60-letniej tradycji w zakresie produkcji artykułów mleczarskich. W swoim asortymencie posiadają różnego rodzaju twarogi, kefir oraz maślankę. W produktach odnajdziemy tradycyjny smak, a to wszystko dzięki sprawdzonej recepturze. Produkty marki Mleczne Ogrody znajdziecie w sklepach w województwie lubelskim i mazowieckim, tj.: Społem, E.Leclerc, M&L Delikatesy.

Jak sprawić by marka stała się rozpoznawalna?

Linia produktów Mleczne Ogrody powstała w 2018 r. Za kreację marki odpowiadał team art designer w składzie: Otylia Frąk, Paweł Fil, Marcin Stefański pod bacznym okiem CEO agencji redspot hunter Pauliny Mielniczuk. Celem naszej współpracy było stworzenie marki rozpoznawalnej, nowoczesnej, o pozytywnym wydźwięku i charakterystycznym przekazie. Przygotowaliśmy m.in. identyfikację wizualną, projekty opakowań, stworzyliśmy stronę internetową oraz materiały promocyjne wspierające sprzedaż. Naszą kreacją była także koncepcja nazwy marki Mleczne Ogrody, w której skupiliśmy się na nawiązaniu do historii regionu firmy. Bezpośrednim odwołaniem była rodzina Lubomirskich słynąca z pasji do ogrodnictwa oraz lokalnej tradycji.

Tym bardziej cieszymy się ze współpracy, ponieważ marka Mleczne Ogrody otrzymała godło odkrycie roku w ogólnopolskim konkursie Laur Konsumenta 2019 w kategorii Masło. Rozpiera nas duma!

Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią po zapoznaniu się z regionalnymi produktami marki Mleczne Ogrody. Więcej informacji na stronie: www.kabakomilk.pl

2019-01-30T13:14:00+00:00