Marketingowe trendy 2019!

//Marketingowe trendy 2019!

Marketingowe trendy 2019!

Z początkiem roku sprawdzamy jakie trendy w marketingu przyniesie nam 2019 rok. Na co warto zwrócić uwagę? Jakie narzędzia pomogą docierać do szerszego grona odbiorców? Podpowiadamy z czego warto skorzystać przy tworzeniu skutecznych strategii!

Video!

Nie jest żadną tajemnicą, że to obecnie jedno z najskuteczniejszych form przekazu. Instastories czy Facebook Watch mocno stawia na obraz filmowy – i nie bez powodu. Jego popularność stale wzrasta. Krótkie filmiki są dziś nie tylko codziennym pamiętnikiem i rozrywką. Są formą komunikacji z szerokim gronem odbiorców (i klientów)! Innym dobrym przykładem jest ożywianie obrazów, a także IGTV. Największe platformy kładą nacisk na video, stanowiące kierunek rozwoju komunikacji w internecie.

Warto pamiętać również o możliwości komunikacji live z odbiorcami. Podczas transmisji wszyscy widzowie mogą zadawać pytania i komunikować się bezpośrednio z przedstawicielem marki. Live nie będzie nadawał się do każdej branży, jednak warto przemyśleć jak Twoja marka może na nim skorzystać. Jeżeli masz do przekazania know-how, nagrywasz tutoriale czy porady, warto rozważyć taką możliwość.

Marketing Automation

To systemy, które na podstawie witryn jakie przeglądamy, czy wyborów jakich dokonujemy zbierają o nas informacje. Takie rozwiązania sugerują klientom inne możliwości, z których mogą skorzystać, jak również podpowiadają firmom jakie produkty czy usługi interesują odbiorców. Dane dostarczane przez klientów będą wdrażane przez firmy jeszcze chętniej, aby sprawniej odpowiadać na potrzeby rynkowe!

Czat bot

Rok 2019 przyniesie jeszcze szybszy rozwój czat botów. Już niebawem pizze czy taksówkę zamówimy przy pomocy sztucznej inteligencji. Dzięki czat botom porozmawiasz z klientem bez generowania dodatkowych kosztów lub instalacji kolejnych aplikacji. Sprawna interakcja z klientami to bez dwóch zdań wyznacznik skutecznego marketingu. Skoro technologia daje nam możliwości, dlaczego z nich nie korzystać?

Rekomendacje

Naszym zdaniem influencer marketing to must have dla tych, którzy chcą osiągać sukcesy w sprzedaży. System poleceń i rekomendacji niezmiennie od lat rośnie w siłę. Nie trzeba przytaczać słupków i procentów aby podkreślić, że większość naszych decyzji zakupowych podejmujemy na bazie poleceń i opinii. To będzie rok influencerów i marek, dla których opinia konsumentów jest najważniejsza. Testimonial czyli szczere opinie konsumentów którzy kupili dany produkt są doskonałym elementem strategii marketingowych. Warto uważnie przyjrzeć się możliwościom jakie dostarczają.

[1]

2019-01-17T13:26:42+00:00