Marketingowy potencjał sextingu

//Marketingowy potencjał sextingu

Marketingowy potencjał sextingu

Nie ulega wątpliwości, że komunikacja w ciągu ostatnich lat przeszła na poziom cyfrowy. To już nie tylko wysyłanie sms-ów czy maili, to zdigitalizowany styl życia. W sieci dzielimy się informacjami o tym gdzie jesteśmy, jaką kawę lubimy, czym się aktualnie zajmujemy… Coraz śmielej informujemy również o naszej seksualności i poglądach. Jakie możliwości otwiera przed nami digital lifestyle? Czy sexting to tylko chwilowy trend? A może przyszłość komunikacji?

Relacje międzyludzkie w sieci

Komunikacja przeniosła się do internetu nie tylko w formie wymiany informacji, ale także w postaci wiadomości erotycznych. Socjologiczne zmiany wykreowała nowy trend komunikacyjny – sexting. Sama nazwa wynika z połączenia sex i texting. Za pośrednictwem aplikacji mobilnych jak np. Messenger, użytkownicy przekazują sobie treści o charakterze erotycznym. Wiadomości nie ograniczają się jedynie do poziomu tekstowego. Komunikacja polega na wysyłaniu intymnych zdjęć z dodatkiem pikantnych treści tekstowych. Zalety? Niezwykle łatwa i szybka forma komunikacji. Obecnie niemal wszyscy posiadają smartfony z dostępem do sieci. Z analiz sieci wynika, że codziennie w ciągu 1 minuty (!) wysyłamy 18 milionów informacji tekstowych. Badania przeprowadzone w USA również skłaniają do refleksji.

Wśród 870 ankietowanych w wieku 18-82:

  •         88% przyznało, że miało do czynienia z sextingiem
  •         74 % badanych wymieniało takie treści w ramach swojego związku
  •         12% przyznało, że był to element zdrady

Trend sextingu – jak wynika z badań – jest bardzo popularny. To doskonałe pole dla działań promocyjnych. Szeroki zasięg wśród wielu użytkowników skłania do pochylenia się nad nim w aspekcie sprzedaży produktów. Analizy socjologiczne pokazują, że coraz śmielej sięgamy po alternatywne rozwiązania. Dzięki zmianom społecznym równie śmiało manifestujemy swoje potrzeby i oczekiwania. Światowy rynek gadżetów erotycznych w 2015 r., przyniósł dochód na poziomie 20,82 mld $, a do 2020 r. osiągnie poziom ponad 29 mld $ według raportu Statistica.

Rozwiązanie dla mniej śmiałych?

Z sextingu chętnie korzystają osoby, które na samą myśl o spotkaniu face to face oblewa rumieniec. Jeśli dwuznaczna wiadomość zostanie negatywnie odebrana, możemy ją przecież obrócić w żart. Dla singli to szansa na znalezienie partnera. W stałym związku zaś pozwala urozmaicić relacje.

Digital love

Obecnie coraz chętniej korzystamy z aplikacji ułatwiających nawiązanie relacji intymnych. Weźmy na warsztat Tindera. Aplikacja liczy sobie ponad 100 mln zarejestrowanych profili. Robi wrażenie prawda? Pół żartem, pół serio aplikację można porównać do disco polo – nikt nie ma, ale każdy zna. Z badań prowadzonych przez IRCenter wynika, że 1 na 33 internautów korzysta z Tindera. Nie wszyscy użytkownicy są singlami. Statystyczny posiadacz profilu przestawia się jako nowoczesny i aktywny mieszkaniec większego miasta. Lubi wyzwania, szuka przygód i osiąga sukcesy. Jeśli praca – to dla pieniędzy, jeśli życie – to w pośpiechu.

Reasumujac…

Sexting to rodzaj reakcji na tempo życia, a także poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Dzięki zmianom socjologicznym nie tylko chętnie korzystamy z możliwości komunikacyjnych, ale także chętniej wyrażamy siebie. Jest to zatem trend skłaniający do refleksji nad nowymi możliwościami odpowiedzi na potrzeby klientów.

Źródła:  2 3 4

2018-11-20T16:25:56+00:00