Prowadzenie social media – Netflix robi to dobrze

/, Bez kategorii/Prowadzenie social media – Netflix robi to dobrze

Prowadzenie social media – Netflix robi to dobrze

Czy zastanawialiście się może, dlaczego sposób prowadzenia mediów społecznościowych przez jedną z najpopularniejszych na świecie platform VOD jest taki skuteczny? Netflix, bo o nim mowa, przestrzega kilku prostych, ale efektywnych zasad.

Bądźmy wszędzie, nawet więcej: Netflix posiada kompleksowy – social media – system. Oprócz głównych profili, na najważniejszych platformach (Fb, Ig, Twitter) zakładane są również profile oryginalnych produkcji firmy. To dlatego co chwilę (jak sami twierdzą – średnio co 3,5 h) udostępniane są nowe treści. Trudno w takim przypadku zapomnieć o marce. Jednocześnie komunikacja prowadzona jest dla różnych grup, więc odbiorcy nie mają negatywnego wrażenia, potocznie nazywanego „wyskakiwaniem z lodówki”.

Bądźmy blisko: Jako jedna z globalnych marek, Netflix posiada specjalnie dedykowane poszczególnym regionom,  wersje stron na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Taki podział treści pomaga oferować najbardziej odpowiednie informacje dla docelowych odbiorców. Znajomość kultury, podejścia do poruszanych tematów i sposobu funkcjonowania ludzi w konkretnym miejscu na świecie – podstawa udanej komunikacji.

Przykładem wykorzystania tego, co w danym kraju popularne i wzbudzające pozytywne emocje jest nowa reklama OITNB z udziałem Magdy Gessler. Jeśli jeszcze nie widzieliście – link – czapki z głów!

Luz, to tylko Internet: Marka komunikuje się w sposób otwarty i swobodny. Posty i komentarze kierowane do odbiorców mają bardzo nieformalny charakter, wyglądają jak wiadomości pisane do znajomego. Ton jest zazwyczaj żartobliwy, a użycie sarkazmu i gifów jest na porządku dziennym.

Róbmy coś razem: Otwartość marki skutkuje naturalnym, pozbawionym skrępowania, zachowaniem użytkowników. Administratorzy natomiast są mistrzami wykorzystywania tej śmiałości – prowadzą dialog i wzywają do zaangażowania. Przykładami są pytania i zagadki w postach, niby-konkursy, zachęta do dyskusji z marką, znajomymi i nieznajomymi w komentarzach.

Mówią o nas, mówmy z nimi: Warto podkreślić natychmiastową reaktywność (możliwą dzięki analizie informacji dostarczanych przez narzędzia do monitorowania Internetu) na pojawiające się wzmianki
o marce.

Współpracujmy też z tymi fajnymi: Marka prowadzi (czasami zaplanowaną, czasami spontaniczną) publicznie dostępną komunikację ze znanymi nazwiskami poprzez social media, co zdecydowanie pomaga jej budować zasięg i zainteresowanie publiczności. Na przykład, z popularnym i cenionym na całym świecie pisarzem:

2018-08-03T14:43:21+00:00