Własne klipy na smartfonie – musical.ly podbija serca internautów

//Własne klipy na smartfonie – musical.ly podbija serca internautów

Własne klipy na smartfonie – musical.ly podbija serca internautów

musical.ly to chińska platforma kreatywna powstała w 2014 r. pozwalająca użytkownikom – tzw. muserom – na szybkie tworzenie własnych teledysków. Materiały video zmiksowane z wybraną muzyką mogą trwać od 15 sekund do nawet 5 minut. Muserzy dzielą się swoimi klipami za pośrednictwem wybranych kanałów na swoich mediach społecznościowych. Podstawowa wersja aplikacji dostępna jest za darmo na systemy Android i iOS, za funkcje dodatkowe pobierane są opłaty.

Popularność aplikacji rośnie w siłę – pod koniec 2017 r. zanotowano aż 200 milionów użytkowników, a 60 milionów aktywnie korzysta z platformy każdego miesiąca*.  Poza Chinami, musical.ly znalazło swoich odbiorców w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach oraz Europie – zwłaszcza w Niemczech i we Włoszech. W Polsce najaktywniejszymi użytkownikami jest młodzież.

Wzrost rozpoznawalności musical.ly w Polsce znacznie wpłynął na potencjał promocyjny aplikacji. Firmy chętnie szukają influencerów w gronie muserów. Top użytkownikiem w Polsce jest Kinga Sawczuk, którą obserwuje ponad 3,6 miliona widzów. Marki chętnie nawiązują z nią współpracę, przykładem są ostatnie kampanie promocyjne firm RTV EURO AGD oraz Motorola. W czołówce polskich twórców znajduje się również Dominik Rupiński (1,3 mln) i Lena Kociszewska (1,2 mln). Zaangażowanie widzów wyznacza liczba polubień, komentarzy oraz wyświetleń (widocznych jedynie dla twórców danych materiałów). Najaktywniejsi influencerzy otrzymują korony, które są przyznawane najbardziej rozpoznawalnym twórcom.

Wyniki kampanii realizowanych z musical.ly są imponujące. W ostatniej akcji Hash.fm dla Rzecznika Praw Dziecka pod dedykowanym hasztagiem #StopSzkolnejAgresji wygenerowano ponad 16 tysięcy publikacji, których zasięg szacuje się na 10 milionów wyświetleń. Ewidentnie mamy do czynienia z nowym typem liderów opinii – muserami, których kanały nie są jeszcze tak wyeksploatowane jak te na Facebooku, Instagramie czy YouTubie.

Przy wyborze influencerów do kampanii należy wziąć pod uwagę zasięg użytkownika, kategorie w jakiej zamieszcza materiały oraz regularność umieszczania klipów. Niezwykle istotny jest również wybór odpowiednich hasztagów do akcji i określenie konkretnych celów, jakie jej przyświecają. Resztę warto zostawić influencerom – to oni najlepiej czują swój kanał, wiedzą co lubią widzowie i jak funkcjonuje musical.ly.

Źródło:

How Many Users Does Musical.ly Have? [w:] http://mediakix.com/

2018-07-11T16:13:39+00:00